top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraTomas Svoboda

JAK NA BOHO STYL VE VAŠEM INTERIÉRU?


Taky jste propadli tomuto stylu zvanému BOHO? Nebo se Vám jen líbí různé dekorativní deky, polštáře, proutěný

nábytek, staré dřevěné kusy nábytku a celkově vše jako na ilustrativním obrázku výše? Tak čtete dál!

CO ZNAMENÁ BOHO?

Boho styl je v poslední době populárnější a populárnější a to nejen v interiérovém designu, ale také třeba v módě. Co se však pod tímto zajímavým slovem vlastně skrývá? Definice napříč texty se nedokáží a nechtějí vlastně shodnout, co vše pod styl boho spadá a nespadá a to je v podstatě jeden z jeho hlavních rysů. Údajný původ má ve slovu BOHEMIAN, čili odkazující na bohémský styl života z minulých století v protikladu s uspořádaným či konzervativní minimalismem. Boho tak v sobě pojí exotiku, přírodu, cestování a vše, co se následně v tomto odráží.

CO DO BOHO A CO NE?

Do boho interiéru je dovoleno vlastně vše, co není uniformní, má vnitřní kouzlo, příběh, historii či ducha. Odvyšívaných koberců, látkových lapačů duchů, lněných přehozů, proutěných křesel, až po velké množství květin v rozdílných květináčích. Barvám se meze nekladou a tak můžete mít interiér od světlého s tóny béžové a šedé nebo na paletě mezi modrou, zelenou či červenou.

ZÁKLADNÍ PARAMETRY

Základními parametry pro zapadnutí do boho stylu jsou podle mnoha přírodní prvky, vzory a dekorace. Přírodní vzory převažují ( nemusí ) na textíliích, kdy oblíbené jsou přehozy, plédy a povlaky polštářů z bavlny, lnu či podobných textílií. Koberce a předložky taktéž z bavlny, ale také z juty či podobných materiálů. "Must have" je samozřejmě křeslo z ratanového proutí, které tak nějak neodmyslitelně patří k tomuto stylu. Stejně jako velké množství dekorací, váz a dalších doplňků, které působí lehce "hippies", retro, ale mají pro svého majitele speciálního hodnotu, často i příběh nebo unikátní vzhled. Vzory jsou jasně zřetelné na tkaninách, povlacích polštářů, dečkách či kobercích. Často byste je zařadili někam na divoký západ nebo do orientu a tím jsou vskutku typické pro tento styl a oblíbené svými majiteli. Dekorace pak, jak již psáno výše, musí být ve velkém množství, ideálně z přírodních materiálů, s duchem nebo neopakovatelným vzorem a s notnou dávkou chaosu nebo nahodilosti.

TŘEŠNIČKA NA DORTU

Pokud jste již vybrali svoje oblíbené produkty a váš interiér je naprosto podle vašich představ, dokonalý bude až do něj zakomponujete něco z vlastní výroby. I tím se BOHO styl vyznačuje. Ať už jde o ručně pletenou dečku, kreslený obraz, navléknuté korálky, přetřený starý nábytek, vše takové dodává interiéru speciální kouzlo a osobitost.

Není třeba mnoho a přesto mnoho získáte!

Tak a s chutí a radostí do zařizování interiéru v boho stylu!

Budeme-li moct jakkoliv pomoci s radou či výběrem, napište nám na chatu nebo zavolejte na jedno z čísel.

T


2 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page