top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraTomas Svoboda

VYKOUZLETE SI TERASU SNŮ

Máte doma novou nebo již déle zabydlenou zahradu a terasu, ale pořád to není ono? Obdivujete pěkně zařízené terasy na instagramu nebo pinterestu, ale nevíte přesně, jak na to? Právě pro Vás tady pár jednoduchých tipů, jak si zařídit nádherně vaši zahradu / terasu snů.

KONCEPT

První ze všeho je potřeba se podívat na Váš dům, okolí, kde žijete a jaký styl se Vám líbí. Bydlíte v městské zástavbě nových domů kombinující černou a bílou nebo ve vesnickém domě na samotě? Máte rádi spíše moderní kovový nábytek, nebo Vaše srdce bije pro klasiku v provedení dřeva. Přizpůsobte svoje myšlenky a koncept okolí z hlediska materiálů a barev a rozvrhněte si tedy, v jakém stylu by vše mělo být zařízeno a toho se víceméně držte!

Černobílé novostavbě ve městě bude více slušet černý kovový nábytek a venkovskému sídlu naopak dřevo.

ROZDĚLTE PROSTOR

Máme-li koncept a styl, ve kterém budeme tvořit, zamysleme se nad rozdělením prostoru na jednotlivé sekce a to na sekci "jídelní", "odpočinkovou" případně "slunící".

Jídelní sekce by měla obsahovat jídelní stůl a židle, případně nějaký odkládací prostor či gril.

Odpočinková sekce může obsahovat křeslo, pohovku, set pohovky a křesla či houpačku.

Slunící pak může být sestavena ze zahradních lehátek či křesla a houpačky.

Ne vždy musíte mít všechny sekce, ne vždy se všechny sekce vejdou či hodí na daný prostor. Pomyslnou pomůckou může být rozdělení na pokoji v interiéru.

JÍDELNÍ PROSTOR

Pro některé nejdůležitější prostor na terase, která se jednoduše změní i v sekci odpočinkovou. Potřebujete zahradní jídelní stůl a židle a to v barvě a materiálů podle stylu, který jste vybrali ve vaší koncepci. Při volbě délky stolu a počtu židlí berte v potaz velikost rodiny, frekvenci návštěv a prostor, který máte k dispozici. Výbornou věcí pro nerozhodné jsou pak rozkládací jídelní stoly, díky kterým můžete v případě návštěv zvětšit jídelní stůl a vytáhnout přebytečně uschované židle. Jídelní židle volte stylově podle vašeho konceptu, barevně odpovídající barvě stolu nebo v doplňkové či kontrastní barvě podle vašeho gusta a nálady.

ODPOČINKOVÝ PROSTOR

Odpočinkový prostor bude většinou obsahovat pohovku, křeslo, celý set nebo další zahradní nábytek, díky kterému si budete moci užít příjemné a klidné chvilce venku za teplých letních večerů. Materiál a barvu volíme, aby se kombinoval s nábytkem v jídelní části nebo aby korespondoval s vybraným konceptem vaší zahrady nebo terasy. Do odpočinkového prostoru zakomponujete mnohem více doplňků, které vytváří komfort, útulno a příjemné prostředí. Například venkovní koberec pod konferenční stolek, lucerny pro příjemné rodinné večery u zapálených svíček, truhlíkypro zasazení oblíbených květin nebo stromů či světelné řetězy pro dokonalou atmosféru.

DALŠÍ PROSTORY

Máte-li dostatek zbytného prostoru, máte-li bazén, hodně dětí, máte rádi sport či jiné aktivity, určitě popřemýšlejte nad dalším prostorem na vaší zahradě. Ať vylepšeným relaxačním prostorem, kde budete mít třeba houpací sítě nebo houpačky, slunícím prostorem se zahradním lehátky, nebo speciálním prostorem pro ohniště a opekání buřtů. Fantazii se meze nekladou a vaše zahrada tím dostane určitě šmrnc a další rozměr.

Bude-li něco, v čem bychom mohli poradit nebo pomoci, neváhejte se na nás obrátit na chatu, emailu info@iodesign.cz či telefonu 602 308 480.

T

8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page